|
Committees
Organising Committee
Local Organising Committee
International Advisory Committee
Chair: |
Gurvinder S. Virk |
University of Gavle, Sweden |
|
H. Levent Akin | Manuel Armada |
Bogazici University, Turkey | CSIC, Spain |
|
Abul K M Azad | Karsten Berns |
Northern Illinois University, USA | University of Kaiserslautern, Germany |
|
Bryan Bridge | Noah J. Cowan |
TWI, UK | Johns Hopkins University, USA |
|
Hideo Fujimoto | Krzysztof Kozlowski |
Nagoya Institute of Technology, Japan | Poznan University of Technology, Poland |
|
Giovanni Muscato | Ming Xie |
University of Catania, Italy | Nanyang Technical University, Singapore |
|
Philippe Bidaud |
UPMC, France |
|
International Program Committee
Chair: |
M. Osman Tokhi |
University of Sheffield, UK |
|
Muhammad Abdallah | Majid N. Ahmadabadi | Md Shafiul Alam |
Fareg M Aldbrez | Ronald Arkin | John S Baras |
Faiz Benamar | Bishakh Bhattacharya | John Billingsley |
Fabio Bonsignorio | Roger V. Bostelman | Kaddour Bouazza-Marouf |
Stephen Cameron | Hong Cheng | Xuedong Cheng |
Christine Chevallerau | Daisuke Chugo | Holk Cruse |
Abbas Dehghani | Pablo G de Santos | Rüdiger Dillmann |
Tony J. Dodd | Sanja Dogramadzi | Steven Dubowsky |
Max Suell Dutra | Ashish Dutta | Luigi Fortuna |
Yili Fu | Elena Garcia | Yiannis Gatsoulis |
Khaled M. Goher | Ambarish Goswami | Valery Gradetsky |
Roderich Gross | Yisheng Guan | Satyandra K. Gupta |
Aarne Halme | Neil Heyes | Alamgir Hossain |
David Howard | Ion Ion | Rozita Jailani |
Ray Jarvis | Endre E. Kadar | Petko Kiriazov |
Vijay Kumar | Dirk Lefeber | M. Anthony Lewis |
Chen Li | Juan Lopez-Coronado | Hongxu Ma |
Jose T. Machado | Lino Marques | Rasha Massoud |
Hiromi Mochiyama | Zaharuddin Mohamed | Seungbin Moon |
Taro Nakamura | Denny Oetomo | Dilip Kumar Pratihar |
Jinwu Qian | Michael Rachkov | Mario Ribeiro |
Hernando L. Rodriguez | Vitor Santos | Tariq P. Sattar |
Klaus Schilling | James Schmiedeler | Hasan Shaheed |
H. M Amin Shamsudin | Sanjay K. Sharma | Nazmul H. Siddique |
Filipe Silva | Mirosław Skibniewski | Leif Steinicke |
Yuegang Tan | László Vajta | Anton Vitko |
Ping Wang | Keigo Watanabe | Shane Xie |
Rong Xiong | Ahmet Yigit | Zhaowei W Zhong |
Changjiu J Zhou | Teresa Zielinska |
|